• Cisternová automobilová stříkačka na podvozku Tatra Terra T815-2 4×4.2
 • Vozidlo je osazeno nástavbou od firmy THT Polička, s. r. o.
 • Volací znak: HST 421

Vozidlo je zařazeno jako prvovýjezdové vozidlo, na místo zásahu veze strojníka, velitele a další 4 hasiče.

V dosahu velitele je nainstalován výjezdový tablet Samsung, který usnadňuje komunikaci s OPIS HZS JčK. Dále je vozidlo osazeno vozidlovou radiostanicí Hytera. V budoucnu bude na vozidle i digitální terminál Matra.

Ve vozidle jsou věcné prostředky pro zásahy jak technického charakteru, tak pro zásahy u požárů aj. Jsou zde motorové pily, plovoucí motorová čerpadla a kalová elektrická čerpadla, elektrocentrála, vysavač – fukar Stihl, D-Program, oblek proti nebezpečnému bodavému hmyzu, chemické obleky, lováky a další technické prostředky.

Dále je ve vozidle skládací střešní lafeta, která se může nainstalovat na střechu vozidla, nebo i mimo vozidlo na svůj stojan. Vozidlo je vybaveno pneumaticky výsuvným osvětlovacím stožárem, asanační lištou. V budoucnu bude na vozidle i nárazníková lafeta, ovládaná z místa velitele.

Vůz je vybaven modro-červeným světelným a zvukovým výstražným zařízením.

Technické parametry

 • Celková hmotnost: 18 000 kg
 • Délka – Šířka – Výška: 7 950 mm – 2 550 mm – 3 000 mm
 • Výkon motoru: 325 kW
 • Převodovka: Manuální, 6 stupňová, půlená
 • Nádrž na vodu: 4 000 l
 • Nádrž na pěnidlo: 240 l
 • Čerpací zařízení – jmenovitý průtok: 2 000 l/min / 1,0 MPa
 • Vysokotlak – jmenovitý průtok: 250 l/min / 4,0 MPa
 • Posádka: 1+5
 • Nástavba: Sešroubována z hliníkových profilů, polepena hliníkovým plechem
 • Brodivost: až 1 200 mm