Rozloučení s prázdninami


V sobotu 11. 9. 2021 se od 15 hodin uskutečnil již 6. ročník akce Rozloučení s prázdninami pořádaný Sborem dobrovolných hasičů ve Vodňanech. Tato akce se již stává tradiční událostí společenského života ve Vodňanech.

I letos naši hasiči připravili pestrý program nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče či prarodiče. Stejně jako v předchozích ročnících každé dítě po příchodu obdrželo kartičku pro zaznamenání zdárného provedení jednotlivých disciplín. Na děti čekalo bezpočet stanovišť s různými disciplínami v podobě stříkání ze džberové stříkačky na cíl, házení míčků nebo kroužků na terče, slalom a mnoho dalších her. Po úspěšném splnění disciplín, si následně mohly děti vyměnit kartičku za sladké i věcné odměny.

Účastníky akce neodradila ani nepřízeň počasí, kdy krátce po jejím zahájení začalo silně pršet a všichni se museli uchýlit do vnitřních prostor hasičské zbrojnice. I zde však pokračovala zábava a účastníci se zároveň mohli občerstvit připravenými domácími buchtami, sladkými i slanými koláči. Asi po hodině se počasí umoudřilo a zábava mohla opět pokračovat v plné parádě ve venkovních prostorech. Po dešti přišli další rodiče s dětmi, a tak byla účast, i přes počáteční nepříznivé počasí, nakonec velká.

Nejpřitažlivější atrakcí se stejně jako v loňském roce stal obří nafukovací skákací hasičský vůz, který sboru zapůjčil Hasičský záchranný sbor JčK České Budějovice.

Na závěr si děti s rodiči opekli špekáčky, ochutnali připravené maso a další dobroty.  Akce byla ukončena okolo 18. hodiny a ze šťastných výrazů tváří dětí i jejich rodičů můžeme říci, že se akce vydařila a všichni si zábavné odpoledne užili.Akce byla podpořena z programových dotací města Vodňany, kterému tímto děkujeme. Zároveň děkujeme i Hasičskému záchrannému sboru JčK České Budějovice za bezplatné zapůjčení nafukovacího hasičského vozu. 

Na závěr bychom rádi všechny děti pozvali do kroužku mladých hasičů, který se koná každou středu od 16.30 hodin v prostorách hasičské zbrojnice. Děti, které zajímá požární sport, se tak mohou bez váhání přihlásit, a stát se tak mladým hasičem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.